Zadnje novosti...
Uvjeti korištenja i pravila privatnosti
© Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu

Sad i nikad više, balet

27

listopad
ZA NIKAD / 4NEVER
Glazba: Gabriel Prokofjev / Tynadre Gruyer / Matthew David Gagnon / Johann Pachelbell / Alphaville
Kostimografkinja: Ana Savić-Gecan
Asistentica kostimografkinje: Žarka Krpan
Assistente scenografa / Asistentica scenografkinje: Aleksandra Ana Buković
Oblikovatelj svjetla: Saša Fistrić
Plesačice i plesači: Balet HNK Ivana pl. Zajc
Baletni majstori: Daniele Romeo / Paula Rus
ADAM & EVA
Koreografkinja: Maša Kolar
Kostimograf: Juraj Zigman
Scenografkinja: Jasmina Holbus
Asistentica scenografkinje: Aleksandra Ana Buković
Dramaturginja i asistentica koreografkinje: Maja Marjančić
Autor video projekcija: Daniel “Stavro” Girizd
Fotografija: Fanni Tutek-Hajnal
Oblikovatelj svjetla: Saša Fistrić
Baletni majstori: Daniele Romeo / Paula Rus
Varaždinska premijera: 27. listopada 2023.
Plesačice i plesači:

ZA NIKAD/4NEVER
Plesačice i plesači: Balet HNK Ivana pl. Zajc

ADAM I EVA

 

 

Adam i Eva

Za nikad

Koprodukcija Hrvatskog narodnog kazališta u Varaždinu s Hrvatskim narodnim kazalištem I. pl Zajc Rijeka u sklopu pretplate K-HNK

ADAM I EVA

Fatalne ljubavne sudbine Čovjeka i Žene u ambijentu klupske scene suvremeno su viđenje Krležinih „Adama i Eve“ kako ih čita i ponovno pokretom ispisuje, koreografkinja Maša Kolar. Ipak, potraga za idealom ne iscrpljuje samo ljubavni par, već i cijelu zajednicu.
Za inscenaciju se Kolar inspirirala i karnevalskim motivima Krležinog ekspresionističkog dramskog opusa, od grotesknih kretnji preko kostima do osvrta na aktualnu stvarnost. Pomno psihološki profilirani glavni likovi, umorni ljubavnici, a s druge strane, rasplesani kolektiv koji ideal traži u slobodi i sreći plesanja te uživa u vlastitim tijelima.

ZA NIKAD

Jamstvo i spoznaja o neizostavnom ponavljanju godišnjih ciklusa, poput godišnjih doba, daje nam osjećaj sigurnosti. Ipak, godina je dragocjeno vrijeme koje prolazi i koje nikada nećemo moći vratiti. Postavite ga u bijelu kutiju kao izložbeni eksponat, kao dragocjenost zaštićenu i očuvanu iza zamućenog stakla. No, staklo ostaje krhko… Koreograf slavi ovu krhku prisutnost i nudi satiru kao utjehu za prolaznost. Jer, sve se mijenja i ništa nije zauvijek… Nježni je to podsjetnik da je svaki dan – dar za slavlje.