Sezona 2019./2020.

Premijere u sezoni 2019./ 2020.

 

Dramski program:

1. Ivan Viripajev: ILUZIJE, redatelji: Julia Klier i Dražen Krešić
Premijera: 6. rujna 2019., Pozornica

2. Marc Norman / Tom Stoppard / Lee Hall / Paddy Cunneen, ZALJUBLJENI SHAKESPEARE,  redatelj: Stanislav Slovak
Koprodukcija: Městské divadlo Brno, GK Komedija i HNK u Varaždinu
Premijera: 21. rujna 2019., Velika scena

3. Ana Prolić: KAO VODA, redatelj: Romano Bogdan
Koprodukcija s CZK Čakovec
Premijera: 12. listopada 2019., Velika scena

4. Davor Špišić, NEBO OD GUME, redateljica: Aida Bukvić
Premijera: 16. studeni 2019., Velika scena

5. Vedrana Vrhovnik: SNIJEG, redatelj: Ozren Prohić
Premijera: 18. siječnja 2020., Velika scena

6. Miroslav Krleža: MASKERATA, redatelj: Ivan Planinić
Premijera: siječanj 2020., Scena Zvonimira Rogoza

7. Luka Vlašić: NIŠTA NOVO, redatelj: Hrvoje Korbar
Premijera: ožujak 2020., Scena Zvonimira Rogoza

8. Ivan Penović: HRVATSKI BOG MASAKRA, redatelj: Ivan Penović
Premijera: travanj 2020., Scena Zvonimira Rogoza

9. Vid Balog: CIGLE SVETE ELIZABETE, redatelj: Krešimir Dolenčić
Premijera: svibanj 2020., Velika scena

10. Aldo Nicolaj: HAMLET U PIKANTNOM UMAKU, redatelj: Dubravko Torjanac
Premijera srpanj 2020., dvorište Galerije slika u Varaždinu

 

Glazbeni program:

1. Emerich Kalman: GROFICA MARICA, redatelj: Ozren Prohić
Suradnja s ZGK “Komedija”, Zagreb
Premijera: prosinac 2019., Velika scena

2. Jules Massenet: PEPELJUGA, redatelj: ožujak 2020.
Suradnja s Muzičkom akademijom Zagreb
Premijera: ožujak 2020., Velika scena

Napomena: HNK u Varaždinu pridržava pravo promjene programa

 

Reprize u sezoni 2019./2020. :

Velika scena:

1. Anonimus: ČINI BARONA TAMBURLANA
2. Sofoklo: FILOKTET
3. T. Williams: TRAMVAJ ZVAN ŽUDNJA
4. A. Smareglia: CACCIA LONTANA
5. O. von Horvath: HOTEL BELLEVUE
6. M. Krleža: BALADE PETRICE KEREMPUHA
7. J.R. Brown: PROŠLIH PET GODINA
8. M. Gorki: MALOGRAĐANI
9. Z. Krilić: JAJE
10. M.Rustemović/S.Stanić: VILENJAKOV PRVI BOŽIĆ
11. P. Pavličić: TROJICA U TRNJU

Scena Zvonimira Rogoza:

1. BOGI IVAČ ZNOVA
2. V. Arsenijević: KROKODILI
3. M. Lang: ZMIJSKO KLUPKO
4. Y. Reza: BOG MASAKRA
5. S.I. Witkiewicz: LUĐAK I OPATICA
6. M. O´Rowe: TERMINUS

Ambijentalne predstave:

1. E.A. Poe: HOROR DIPTIH

Napomena: HNK u Varaždinu pridržava pravo promjene programa