Filip Eldan (akademski glumac i lutkar)

 

  • Rođen u Varaždinu 21.4.1991.
  • Maturirao klavir u Glazbenoj školi u Varaždinu
  • Diplomski studij glume i lutkarstva završio na Umjetničkoj akademiji u Osijeku 2016. godine
  • Vanjski suradnik HNK u Varaždinu od 2014. godine
  • Od 2015. do 2021. umjetnički voditelj U.O. Gllugl
  • godine dobiva status samostalnog umjetnika
  • Zaposlen u HNK u Varaždinu 2021. godine

Uloge u HNK u Varaždinu:

  • Luko Paljetak: Miševi i mačke na glavačke, režija Ladislav Vindakijević, uloga Miš III
  • Mark Twain: Kraljević i prosjak, režija Dubravko Torjanac, uloga Prosjak
  • William Shakespeare: Romeo i Julia, režija Dubravko Torjanac, uloge Tebaldo, Knez
  • Autorski projekt Ksenije Zec i Saše Božića #Varaždin, uloga Zoki
  • Autorski projekt: Kvadratura kruga, režija ansambl, uloga Marko Milas (koprodukcija GLLUGL i HNK Varaždin)
  • Georges Feydeau, adaptacija Božidar Violić: Gospon lovac, režija Tomislav Pavković, uloga Agent
  • Max Frisch: Palikuće, režija Ivica Kunčević, zbor vatrogasaca
  • Sara Stanić/ Mirna Rustemović: Vilenjakov prvi Božić, režija Sara Stanić, uloga Spretni vilenjak
  • Zlatko Krilić: Jaje, režija Dubravko Torjanac, uloga Joja
  • Stanislaw Ignacy Witkiewicz: Luđak i opatica, režija Jasmin Novljaković, uloga Dr Jan Burdygiel
  • Sofoklo: Filoktet, režija Ozren Prohić, Zbor
  • Pavao Pavličić: Trojica u trnju, režija Ksenija Krčar, uloga Hrvoje
  • Tennessee Williams: Tramvaj zvan žudnja, režija Valentina Turcu, uloga Smrt
  • Ksenija Krčar (prema E.A.Poe: Pad kuće Usher i William Wilson): Horor diptih, režija Ksenija Krčar, uloga William Wilson
  • Robert Plemić: RoSa E – bajka za odrasle, režija ansambl predstave, uloga klavirist
  • Autorski projekt Filipa i Nikše Eldana: Lica u izolaciji, režija Dražen Krešić, Filip Eldan i Nikša Eldan, uloga Filip
  • Vesna Kosec Torjanac: Okom oko oka, režija Dubravko Torjanac, uloge Oko, Nos, Uho, Jezik, Noga, Ruke
  • Ksenija Krčar (prema pričama H.H. Munroa Sakija: Sredni Vashtar i Gabriel-Ernest): Skriveno, režija Ksenija Krčar, uloga Van Cheele
  • Aldo Nicolaj: Hamlet v hudom saftu, režija Dubravko Torjanac, uloga Vili

Uloge u drugim kazalištima:

  • Denis Peričić: Pekel na zemli, mentorice Tamara Kučinović i Ljudmila Fedorova, uloga Lucifer i brojne druge (Gllugl i UAOS)
  • Adaptacija teksta (K. Fančović, N. Pavleković, F. Eldan, N.Eldan) Rikard III Williama Shakespearea: Rikard III u četvero, režija autorski tim, mentor Majkl Mikolić, uloge Clarence, Buckingham, Edvard (UAOS)
  • Katarina Arbanas: Velika božićna pustolovina Male lokomotive, režija autorski tim, uloga Mala lokomotiva (Gllugl)
  • Autorski projekt: Klasična mišolovka, režija Ksenija Krčar, uloge Petiet, Veselko (Umjetnička gerila)
  • Bevanda, B. Vidosavljević, A.Lugonić: Kokoš, režija Selma Spahić, uloga Lucas (koprodukcija MESS, Bitef i ZKM, Sarajevski ratni teatar SARTR)
  • Dinko Šimunović: Duga, režija Tamara Kučinović, mentor Maja Lučić, uloge Janko, Dida (Gllugl i UAOS)
  • Wiliam Shakespeare: Na tri kralja, režija Sanja Hrnjak, uloga Vitez Andrija (Zorin dom Karlovac)
  • Cicvarić: Ko nema u vugla googla, režija Peđa Gvozdić, uloga Filip (Kristalna kocka vedrine, Sisak)
  • Katarina Arbanas: Uspavanka za Bellu, režija autorski tim, uloge Roli, Šandor, Serpico (Gllugl)
  • Cicvarić: U potrazi za slovom R, režija Peđa Gvozdić, uloge Felix, Srećko (Zorin dom Karlovac)
  • William Shakespeare, adaptacija Jernej Kobal: Cezar, režija Jernej Kobal, uloge Marul, Brut (Gllugl)
  • Katarina Arbanas: Božićna bajka ili Kako je sve počelo, režija ansambl, uloga Rudolf (Gllugl)
  • Zamjatin: Mi, režija i dramatizacija Tamara Kučinović (Gllugl)
  • Autorski projekt Selme Spahić: Med zidima, režija Selma Spahić, uloga Boba (Gllugl)
  • Autorski projekt Tamare Kučinović: Bijeli nosorog, režija Tamara Kučinović, više uloga (Gllugl)

Uloga na filmu:

  • Sonja i bik, režija Vlatka Vorkapić, uloga Siniša
  • Dopunska nastava, režija Ivan Goran Vitez, uloga Goran Varga

Ostalo:

  • Katarina Arbanas: Ružno mače, redatelj Filip Eldan (LK Mostar)

Nagrade:

  • Posebno priznanje za istraživanje tijela u lutkarskom kazalištu, predstava Pekel na zemli Denisa Peričića (Bugojansko lutkarsko bienale)
  • Dekaničina nagrada za postignuti uspjeh na polju kazališne umjetnosti
  • Nagrada za animaciju u predstavi Duga Dinka Šimunovića (međunarodni lukarski festival PIF, Zagreb)
  • Nagrada za najbolju glumu i animaciju za predstavu Jaje (Međunarodni festival pozorišta za decu Subotica)

Igra u sljedećim predstavama na repertoaru HNK u Varaždinu:

  • Zlatko Krilić: Jaje
  • Ksenija Krčar (prema E.A.Poe: Pad kuće Usher i William Wilson): Horor diptih
  • Vesna Kosec Torjanac: Okom oko oka
  • Ksenija Krčar (prema pričama H.H. Munroa Sakija: Sredni Vashtar i Gabriel-Ernest): Skriveno
  • Aldo Nicolaj: Hamlet v hudom saftu
  • B. P. Molièr: Tartuffe